راه های ارتباطی برای مسافران تور دبی

دنیای هیجان
دنیای هیجان IMG World Of Adventure
آذر ۲۹, ۱۳۹۵
رستوران در دبی
رستوران های جهانی زیر ۴۰ درهم با تور دبی
دی ۴, ۱۳۹۵
نمایش همه

راه های ارتباطی برای مسافران تور دبی

راههای ارتباطی

راه های ارتباطی برای مسافران تور دبی

راههای ارتباطی


در سال های اخیر، دبی به عنوان یکی از شهر های پیشرفته شناخته شده است که دارای سیستم های پستی مدرن و شبکه های هوشمند می باشد. این شهر توسط ماهواره با تقریبا حدود ۲۱۶ مقصد در سراسر جهان ارتباط دارد. برخی از راه های ارتباطی عبارتند از: موبایل، تلفن، خدمات پستی و الکترونیکی، اینترنتی، رادیویی، تلویزیون و روزنامه. این وسایل به مسافران تور دبی و شهروندان، اجازه می دهد تا با بیرون از شهر و کشور ارتباط داشته باشند.

سیستم ارتباطی در دبی


۱٫    تلفن
تلفن یکی از رایج ترین راه های ارتباطی برای مسافران تور ارزان دبی می باشد. راه های ارتباط از راه دور دبی، اتیسالات نامیده می شود. با داشتن خطوط تلفن، می توانید حتی از دور افتاده ترین مناطق شهر به کشور های دیگر و شهر ها تماس گرفته و با آن ها ارتباط داشته باشید.  دفاتر تلفنی در دبی، دارای امکاناتی نظیر فکس و تلگراف می باشد. اگر بخواهید از فرودگاه با منزل خود تماس بگیرید، می بایست به قسمت تحویل چمدان مراجعه کنید. در آنجا تلفن هایی نصب شده اند که می توانید از آن ها با کشور خود تماس بگیرید. برخی فروشگاه ها نیز دارای ایستگاه های تلفن می باشند که برای عموم آزاد هستند. باجه های تلفن در خیابان های متعددی وجود دارند که می توانید از آن ها نیز استفاده کنید. همچنین برای مسافران تور ارزان دبی، کارت هایی نیز وجود دارد که در سوپر مارکت ها فروخته می شود که می توانند آن ها را خریداری کرده و با کشور خود تماس بگیرند.
مناطقی که دارای این کارت ها می باشند: سوپرمارکت ها، پمپ بنزین ها، مغازه ها، خاربارفروشی ها و غیره هستند.
تماس از دبی رایگان بوده و کسانی که از خارج از دبی می خواهند با شهر دبی تماس بگیرند می بایست کد ۹۷۱ را شمارهگیری کنند. سوالات را نیز از طریق ۱۸۰ و ۱۸۱ می توانید بپرسید. نکته ای که مسافران تور ارزان دبی می بایست بدانند این است که پرداخت ها از طریق دستگاه های خودپرداز که در دیره، رشیدیه، کوسایس، کاراما، بر دبی، ساتوا، بزرگراه جمیرا، بزرگراه الواسل، بزرگراه شیخ زاید و جبللی قرار گرفته اند، انجام می شود. برای پشتیبانی مشتریان اتیسالات شماره ۱۰۱ و برای غیر مشتریان شماره ۸۰۰ وجود دارد. 
۲٫    آیفون
شما مسافران تور دبی، می توانید یک خط موبایل، از سوپرمارکت ها، خاربار فروشی ها و پمپ بنزین ها که به عنوان کارت های قابل شارژ اتیسالات است، خریداری کرده و از آن طریق با کشور خود ارتباط برقرار کنید. 
شماره های سیمکارت معمولا با شمارگیری ۰۵۰ شروع می شود. اگر از طریق خط تلفن ثابت بخواهید شماره موبایل را بگیرید می بایست در ابتدا کد +۹۷۱۵۰ را شماره گیری فرمایید. در صورت شماره گیری با گوشی و استفاده از خدمات پستی و الکترونیکی، می بایست کد ۱۲۵ را شمارهگیری فرمایید.
۳٫    سیستم پستی
خدمات پستی از طریق مرکز پست اداره می شود. نامه ها تقریبا با فاصله ۱ روز یا ۲ روز به مقصد خواهد رسید. برای پست کردن یک نامه یا بسته، می بایست به جی پی ای رفته و مراحل قانونی را انجام دهید. دو نوع پست الممتاز و معمولی وجود دارد. دومین نوع برای شهروندانی است که برای فرستادن بسته شان عجله دارند.
۴٫    اینترنت
اینترنت در تمام شهر های امارات مورد استفاده قرار می گیرد و مسافران تور ارزان دبی می بایست از طریق هتل، کافی نت ها و مراکز خرید به اینترنت وایفای متصل شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *