دبی، یک شهر کامل و قابل پیاده روی

فعالیت در دبی
چه کار هایی را همین امروز می توانید انجام دهید
آذر ۲۴, ۱۳۹۵
دنیای هیجان
دنیای هیجان IMG World Of Adventure
آذر ۲۹, ۱۳۹۵
نمایش همه

دبی، یک شهر کامل و قابل پیاده روی

دبی، شهری قابل پیاده روی

دبی، یک شهر کامل و قابل پیاده روی

دبی، شهری قابل پیاده روی


طبق برنامه ریزی شهرداری تا سال ۲۰۲۰ قرار است، دبی تمام جمعیت و شرکت های تجاری را به سمت مترو جذب کند تا قابلیت پیاده روی و رسیدن سریع به آنجا را به دست بیاورد. 
قدم زدن و پیاده روی در دبی، به سرعت بالایی قرار است انجام شود. زیرا دبی در حال جمع کردن شرکت ها و جمعیت در نزدیکی مترو و در یک مکان است. هدف دبی، داشتن امتیاز بالا در قابلیت پیاده روی در جهان را از آن خود کند. این کار قرار است طی ۴ سال صورت گیرد. طبق گفته شهرداری دبی، قرار است در سال ۲۰۲۰، دبی از نو ساخته شود تا به هدفش برسد. هدف دبی برای متمایز کردن جمعیت و تجارت ها در یک نقطه، داشتن انعطاف و پایداری در تمام شهر می باشد. متمایز کردن شهر به معنی آن است که تمام پروژه هایی که قرار است در آینده در دبی انجام گیرد، قرار است در بزرگراه محمد ابن¬زاید ساخته شود. این پیاده سازی، هم از نظر استراتژیک و هم جزئیات، دارد انجام می گیرد تا وابستگی خودکار کاهش یافته و ترافیک نیز کاهش پیدا کند. این برنامه ریزی بزرگ قرار است در یک توسعه حمل و نقل محوری نیز انجام گیرد. با متمایز کردن تجارت ها و جمعیت در نزدیک مترو، می توان سوارکاری را نیز افزایش داد. این کار موجب می شود تا رفت و آمد آسان تر شده و مسافران تور دبی، مسافت کمتر و سفر کوتاه تری را در شهر تجربه کنند. این کار موجب از میان بردن آلودگی و ترافیک می گردد. 

دبی و پیاده روی


این استراتژی سال ها به طول می انجامد و همچنین نقشه ساخت بزرگراه را نیز در آینده تغییر می دهد. طبق مرکز آماری دبی، از ژانویه ۲۰۱۶، جمعیت دبی با رشد بسیار همراه بود به طوری که جمعیت در ژانویه ۲٫۴ میلیون نفر بوده است. زمانی که این شهر به یک مرکز متمرکز تبدیل می شود، جمعیت نیز به ۲٫۸ میلیون و یا حتی ۳٫۱ میلیون خواهد رسید. تمام طراحان که دارای پروژه هستند نظیر خانه محمد ابن راشد المکتوم، قرار است به سمت هماهنگی با این نقشه پیش بروند. 
این شهر قرار است شبیه صحرا ساخته شود. 
صحرای رز، در واقع اکنون یک اقامتگاه محلی می باشد که در حال توسعه است. این پروژه در حال ساخت خانه هایی ست که برای کسانی با حقوق پایین و بالا طراحی شده است. همچنین در میدان ام بی زد نیز طراحان مشغول ساخت پروژه و خانه های عظیم می باشند. همچنین قرار است فروشگاه و خرده فروشی و مغازه نیز تا سال ۲۰۲۰ ساخته شود که پیشنهاد می شود مسافران تور ارزان دبی، آن ها را از نزدیک ببینند. 
مزیت تمرکز دبی در یک نقطه:
۱٫    یک مفهوم برنامه ریزی شهری بر اساس یک سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد
۲٫    گسترش و ترویج پیاده روی و دوچرخه سواری
۳٫    ذخیره انرژی و مصرف کمترین انرژی
۴٫    کاهش آلودگی
۵٫    امنیت و سرعت در رفت و آمد برای بازدید کنندگان تور دبی و شهروندان
پیشنهاد می کنیم حتما در سال ۲۰۲۰ که سال تغییرات درخشان این شهر می باشد، از تور ارزان دبی استفاده کرده و حتما از دبی بازدید کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *