بازدید از بزرگراه دبی
بزرگراه شیخ زاید یا E11
تیر ۳۰, ۱۳۹۵
بهترین برگر ها در تور دبی
بهترین برگر ها در تور دبی
مرداد ۴, ۱۳۹۵
نمایش همه

بنت البنات، موزه زنان در دبی

موزه زنان در تور دبی

بنت البنات، موزه زنان در دبی

موزه زنان در تور دبی
موزه بنت البنات خانه مهمات تاریخی است که در سال ۱۹۹۱ افتتاح گردید. بنت البنات به معنی خانه دختران می باشد. این مجموعه توسط یک بانوی اماراتی به نام “رافیا گوباش” بنا گردید تا تاریخچه زنان امارات را زنده نگاه دارد. همچنین با ساخت این موزه نقش زنان و اهمیت آنان در پابرجایی فرهنگ عربی پر رنگ تر گردید. این پروژه دارای ساختار چند وجهی می باشد و دارای چندین ویژگی است. این مجموعه زندگی مردم امارات را نشان می دهد. همچنین این نمایشگاه جایی است که می توانید گذشته دبی مانند بازار طلا، دیوان اوشا، دختر خلیفه را ببینید که روز کار و تلاش را جشن می گیرد و آثار شاعر اماراتی و گالری که مجموعه آثار بانوان و هنرهای دستی شان در این مجموعه قرار گرفته است.
این موزه دارای ۳ طبقه می باشد که در آن فضایی برای آثار بانوان که در تاریخ، اهمیت بسیار داشته اند نشان داده می شود. مانند آثار هنرمندان حرفه ای که در زمان خود شهرت بسیار داشته اند و شعر هایی که در زمان های مختلف در دبی سروده شده اند. شعر های اوشا که معروف به دختر عرب بوده است و شعرهایش با دست خط خودش در این موزه قرار دارد. مرکز مطالعه بانوان در طبقه دوم موزه قرار دارد که دارای کتابخانه و مستنداتی است که برای تحقیقات از آن ها استفاده می شود.

بازدید موزه زنان در تور ارزان دبی
این موزه در روزهای جمعه تعطیل است.
همچنین آدرس این موزه در گلدسوک دبی واقع شده است. موزه بنت البنات در سال ۲۰۱۲ افتتاح گردید و تاریخ بانوان در عربستان را تغییر داد.
در این موزه زیبا، عطرفروشی ها، بوتیک و یک کافه قرار دارد که مسافران تور دبی می توانند در کنار هنرمندان محلی قهوه بنوشند و یا خوراکی های سنتی این کافه را نوش جان کنند و به دنبال کادو و سوغاتی بگردند که معمولا روی آن ها تخفیف گذاشته می شود.

دیدن زندگی رنان عرب در تور دبی

طبق نوشته وبسایت رسمی موزه بنت البنات، این موزه:
۱٫ این موزه مکانی است که در آن مردم می توانند زندگی دبی را به وضوح ببینند.
۲٫ این موزه مکانی است که مسافران تور دبی می توانند موفقیت ها و پیروزی های زنان عرب را ببینند و قدردانی کنند.
۳٫ مردم می توانند یک مجموعه فرهنگی بی همتا که در منطقه گلف عربی قرار دارد را مشاهده کنند.
این موزه بازدیدکنندگان تور ارزان دبی  را دعوت می کند تا در روزهای شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ عصر به این مکان سر بزنند.
فاطمه بنت زینب
قسمت فاطمه بنت زینب قسمتی از موزه بنت البنات است که مخصوص کودکان به وجود آمده است. این شخص در گذشته به کودکان درس میداد که خانه اش هم در منطقه گولدسوک قرار داشت. آموزش او تا سال ۱۹۶۰ ادامه داشت و این قسمت از موزه به نام او برگزیده شده است.

قسمت اوشا دختر عرب
این قسمت به شاعر معروف عربی اوشا اختصاص یافته است که در آن شهرها و داستان هایش با دست¬خط خودش قرار دارد.
قسمت دیگر به مرکز مطالعه بانوان معروف است که در بالا در مورد آن توضیح داده شد.
این موزه بازدیدکنندگان  تور ارزان دبی  را دعوت می کند تا در روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ عصر به این مکان سر بزنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *