بازدید از جمیرا لیک تاور (JLT) در تور دبی

تور ارزان دبی و گشت با اتوبوس
گشت با اتوبوس در تور ارزان دبی
مرداد ۳۰, ۱۳۹۵
جوما و خانه عبید تانی در تور دبی
بازدید از جوما و خانه عبید تانی در تور دبی
شهریور ۳, ۱۳۹۵
نمایش همه

بازدید از جمیرا لیک تاور (JLT) در تور دبی

جمیرا لیک تاور

بازدید از جمیرا لیک تاور (JLT) در تور دبی


“جمیرا لیک تاور” یک ساختمان بزرگ در دبی امارات متحده عربی می باشد که از ۸۰ برج تشکیل شده است. این ساختمان زیبا در راستای سه دریاچه ی مصنوعی واقع شده است. این ساختمان درواقع از دریاچه الماس شرق، دریاچه الماس غرب و دریاچه جی ال تی ساخته شده است. ۸ برج جی ال تی منظره ای رو به جزیره جمیرا یا جمیرا آیلند دارد. در واقع جی ال تی ۴ دریاچه داشت که نام هایشان: دریاچه الماس شرق، دریاچه الماس غرب، دریاچه الوسیو و دریاچه الور بود. در سال ۲۰۱۲، قانون گذار دبی، شیخ محمد ابن راشد المکتوم اعلام کرد که دریاچه الوسیو خراب خواهد شد و به جای آن یک پارک ۵۵۰۰۰ متری ساخته خواهد شد. در آن زمان دریاچه الور به دریاچه جی ال تی تغییر نام پیدا کرد.

دیدن جمیرا لیک تاوردر تور دبی
مساحت کل این ساختمان، از دریاچه ها، آبراه ها و محوطه سازی پوشیده می شود و مساحت آن ۷۳۰۰۰۰ متر می باشد. برج ها دارای ۳۵ یا ۴۵ طبقه خواهند بود. البته همه تقریبا همسان هستند به جز برج الماس که دارای ۶۶ طبقه می باشد. این برج بلندترین برج و مرکزی ترین برج این مجموعه می باشد. برج الماس بلندترین و مرکزی ترین برج می باشد که در جزیره خود ساخته شده است. با رزرو تور ارزان دبی از این برج دیدن فرمایید .تمام برج های مسکونی در سه دسته تقسیم شده اند. این کار رفت و آمد را بسیار آسانتر می کند. برج سبا، اولین برجی بود که در این مجموعه در سال ۲۰۰۶ ساخته شد و به عنوان اولین برج جمیرا لیک تاور شناخته شد. اکثر ساختمان ها در سال ۲۰۰۸ ساخته شدند و در سال ۲۰۱۱، ۸۰ درصد این برج ها به اتمام رسید. قرار شده بود تا اواسط سال ۲۰۱۵ تمام برج ها ساخته شوند اما در سال ۲۰۱۵ گزارش شد که هنوز حدود تقریبا ۱۱ برج در حال ساخت هستند.
برج های جمیرا لیک تاور به ۲۶ دسته تقسیم می شوند که از حرف A تا C نامگذاری شده اند. هر گروه دارای پارکینگ اختصاصی، ساختار و بازار می باشند. برج ها به طور رسمی از شما ره ۱، ۲ و ۳ نامگذاری شده اند اما نام های دیگری نیز دارند.

جمیرا لیک تاور و تور دبی
در گذشته، ۳ هتل در آن برج ها قرار داشت اولین هتل بانینتون جمیرا لیک تاور نام داشت، دومی آرمادا بلوبی که درب های خود را در سال ۲۰۱۴ گشود و سومین هتل مونپیک نامیده شد که در حال حاضر نامش پولمن جمیرا لیک تاور می باشد. همچنین آپارتمان های با امکانات بالا  برای مسافران تور دبی نیز در آن ساخته شد .
در این برج ها یک کلینیک سلامتی وجود دارد که آرمادا نام دارد. این مرکز درمانی یکی از بزرگ ترین و اولین مرکز درمانی می باشد که در جمیرا لیک تاور افتتاح گردیده است.
برج الماس به صورت عربی ساخته شده است که خانه ها و مغازه در آن قرار گرفته اند. مرکز جواهرات از قبیل الماس، طلا و نقره در این برج می باشد.
در این مجموعه دو دانشگاه قرار دارد. این دانشگاه ها دانشکده اقتصاد می باشد که سنت پیترزبورگ نام دارد و کالج دبی می باشد که در آن ام-بی-ای از مقطع لیسانس به بالا درس داده می شود.
در این برج قرار است افرادی حدود ۶۰۰۰۰ نفر را در خود جمع کند و همچنین قرار است ۵ زمین بازی، ۳ مسجد و ایستگاه پلیس در این مجموعه قرار داشته باشد.
همچنین دو مترو نیز در این مجموعه قرار دارد که رفت و آمد را آسان تر می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *